google-site-verification: google9c114791a6791048.html
YÖK; ön lisans, açıköğretim ön lisans ve lisans programlarıyla özel yetenekle öğrenci alan lisans programlarına girişte kullanılan YGS baraj puanını 140'tan 150'ye çıkardı. YÖK'ten yapılan açıklamada "Barajın 140 puandan 150 puana çıkartılması, başarı beklentisinin yüzde 10'dan yüzde 12.5'a çıkması yani 16 ham puan eşiğinin 20 ham puana yükselmesi anlamını taşımaktadır" ifadesi kullanıldı. Buna göre önceki yıllarda 16 net yapan barajı aşarken artık 20 net yapan ikinci aşamaya girmeyi hak edecek.
VakıfBank ve MEB’den BİLSEM protokolü
Öğrenciler üzerinde pandemi etkisi
Darüşşafakalı öğrencilere TÜBİTAK’tan...
Deprem bilinci yüksek nesiller için iş birliği...
Geleceğin en popüler ve en yüksek maaşlı...
MyViewBoard ekosistemi Türkiye'de oldukça iddialı
Yabancı dil 'Türkçe' seferberliği
İstanbul Galata bu yıl ilk öğrencilerini...
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!