google-site-verification: google9c114791a6791048.html

banner46

22 Mayıs 2024 Çarşamba

“ÖSYM YKS tercih sonuçları açıklandı

Türk-Alman Üniversitesi’nden gençlere dijital beceriler katacak iş birliği

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP ve Türkiye Cumhuriyeti ile Alman Federal Cumhuriyeti anlaşmasıyla kurulan Türk-Alman Üniversitesi, önemli bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında, dünyanın önde gelen üniversitelerinde yürütülen SAP Dual Study Programı (Çift Öğrenim Programı) ilk kez Türkiye’de de uygulanacak. Programa katılan öğrenciler, SAP teknolojilerine yönelik kapsamlı bir eğitim alarak ilgili sınavı geçmeleri durumunda uluslararası geçerliliğe sahip SAP sertifikalarını almaya hak kazanacak. Gençler bu sayede iş hayatına atıldıklarında, SAP Danışmanı olarak çalışma şansına sahip olacak.

12 Ağustos 2021 Perşembe 06:32
Türk-Alman Üniversitesi’nden gençlere dijital beceriler katacak iş birliği
banner38

 

SAP Türkiye ve Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ), gençlere yenilikçi teknolojiler alanında eğitim ve sertifika imkanı sunan SAP Dual Study Programı (Çift Öğrenim Programı) ile önemli bir iş birliğine imza attı. SAP’nin 2012 yılında kurduğu SAP Eğitim ve Gelişim Enstitüsü tarafından 16 ülke ve 33 üniversitede yürütülen program, Türkiye’de ilk kez TAÜ iş birliği ile uygulanacak. Program, üniversite öğrencilerine SAP’nin yenilikçi teknolojilerine yönelik kapsamlı sanal bir eğitim ve uluslararası geçerliliği olan SAP sertifikaları alma fırsatı sunuyor. Böylece gençler, iş hayatına bir adım önde başlayarak SAP müşterilerinde veya iş ortaklarında SAP Danışmanı olarak çalışma şansına sahip olacaklar. 


SAP Eğitim ve Gelişim Ensititüsü, gençleri teknoloji alanında eğiterek ve gençlerin girişimci bakış açısını güçlendirerek sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılmasına katkı sağlıyor. Bu doğrultuda hayata geçirilen SAP Dual Study Programı kapsamında bugüne kadar global olarak 1900’ün üzerinde öğrenci SAP eğitimleri aldı. Türkiye’de Eylül ayında başlaması ve önümüzdeki yıllarda da devam etmesi planlanan programa ilk aşamada Türk-Alman Üniversitesi Bilgisayar ve İşletme Bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında okuyan 40 öğrencinin katılması hedefleniyor. 


Bu iş birliğini duyurmak amacıyla Türk-Alman Üniversitesi’nin Beykoz’da yer alan kampüsünde bir imza töreni düzenledi. Törene; Türk-Alman Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil Akkanat, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, SAP Türkiye Kamu İlişkileri Direktörü Dr. Onur Yıldırım, TAÜ Koordinatörü Prof. Dr. İzzet Furgaç ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Yıldız katıldı. 


‘Gençleri bugünden geleceğe hazırlıyoruz’ 


Program sayesinde TAÜ öğrencilerinin SAP’nin ileri teknolojileri hakkında bilgi sahibi olarak iş hayatına atıldıklarında rekabette öne geçme fırsatı yakalayacağının altını çizen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, “SAP Türkiye olarak 20 yıldır kurumların dijitalleşmesine çözümlerimiz ve servislerimiz ile destek oluyoruz. Sunduğumuz bulut bilişim, büyük veri yönetimi, yapay zekâ, öğrenen makineler, nesnelerin interneti gibi yüksek teknolojiler ile kurumların birer akıllı işletmeye dönüşmesini sağlarken bir yandan da teknoloji ve inovasyondaki uzmanlığımızı topluma ve gençlere katkı sağlamak üzere seferber ediyoruz. Kurumlarda hızlanan dijital dönüşüm ile birlikte, yeni teknolojilerde uzmanlaşmış iş gücüne duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Bunun için gençlere dijital teknolojiler alanında eğitim sunan ve gençlerin istihdamını kolaylaştıran programlar hayata geçirmek büyük önem taşıyor. SAP Dual Study Programı’nı ilk kez ülkemizde ve bir devlet üniversitesi olan Türk-Alman Üniversitesi’nde başlatacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği için Türk-Alman Üniversitesi’nin değerli yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Programın ülkemizin dijitalleşmesine ve gençlerin teknoloji alanında yetkinlikler kazanmasına önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. TAÜ öğrencileri bu programla alanında en iyi proje örneklerini de görerek ülkemizde en yeni teknolojilerin uygulanmasında öncü olacaklar” dedi.


Türk Alman Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Halil Akkanat

 

SAP Dual Study Programı’nın ilk kez Türk-Alman Üniversitesi ile uygulanacak olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat, teknolojik gelişmelerin hızla yaşandığı dijital çağda inovasyon ve teknolojik gelişmelerle eğitimin de şekillendiğini ifade etti. 


Özellikle son iki yılda pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim modeline geçilen dünyada, sanal ortamda eğitimin öneminin arttığını belirten Akkanat “Mart 2020’de Türkiye’de uzaktan eğitime geçildiğinde TAÜ olarak hızlı davranıp Uzaktan Eğitim Merkezimizi (UZEM) kurduk. Merkezimiz son teknolojiyle donatılmış olup, kullanılan programlar özellikle öğrenci ve öğretim üyesi dostudur. Bu sayede uzaktan da olsa, öğrencilerimize nitelikli eğitim vermeye devam ettik. Dijital çağ olarak adlandırılan 21.yy’a daha hızlı ayak uydurmak ve yeniliklere açık olmak adına SAP Türkiye gibi alanında öncü bir firmayla yapmış olduğumuz bu iş birliği nedeniyle de memnuniyetimi dile getirmek isterim. TAÜ’de ayrıcalıklı eğitim gören öğrencilerimiz yapılan iş birliği neticesinde dijitalleşmeye ve teknolojik alanda yetkinlikler kazanmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.


TAÜ öğrencilerinin Almanca, Türkçe ve İngilizce dilinde eğitim gördüğüne dikkat çeken Akkanat “Üniversitemizin Almanya’da 37 partner üniversitesi var. Bunlarla yapılan karşılıklı anlaşmalar neticesinde öğrencilerimize çift diploma hakkı tanınmaktadır. Ders programları iki ülkenin tanınmış akademisyenlerinin ortak çalışmasıyla hazırlanmakta ve seçkin bir akademik kadro tarafından, uygulama ağırlıklı olarak yürütülmektedir. Uygulama ağırlıklı bir üniversite olduğumuzdan dolayı birçok Ar-Ge çalışmaları yürütmekteyiz. Geçtiğimiz haftalarda Teknopark temel atma törenimizi gerçekleştirdik. Ar-Ge yeteneğine sahip, ürün geliştirme kapasitesine sahip akademisyenlerin bu tarz teknoparklarda uygulamalı çalışmalarını desteklemeyi hedefliyoruz. 


SAP Türkiye ile yapılan iş birliği kapsamında öğrencilerimize ayrıcalıklı bir sertifika programı sunmayı planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu sayede yeni teknolojiler alanında uygulama örneklerini öğrenecek ve uluslararası geçerliliği olan SAP sertifikası sahibi olacaktır” şeklinde konuştu.Programı başarıyla tamamlayan gençler, uluslararası geçerliliği sahip SAP sertifikalarını alacaklar

SAP Dual Study Programı’na başvurular, SAP ve TAÜ arasında oluşturulacak değerlendirme komitesi tarafından GPA, bilişsel test ve İngilizce yeterliliği gibi kriterler doğrultusunda değerlendirilecek. Programda ilk olarak 3 gün süren sanal sınıf içi eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimlerde katılımcılar, SAP’nin kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümü S/4HANA üzerinden finans, satış, proje yönetimi ve tedarik süreçlerine dair genel bilgiler ediniyor. Ardından katılımcılar, SAP Learning Hub üzerinden ilgi alanlarına ve ana dallarına göre Akıllı İşletme Uygulamaları, İş Platformu Teknolojisi veya Bulut uygulamalarında yer alan belirli bir çözüm ve modülü seçerek öğrenme sürecine devam ediyor. Eğitimlerin sonunda sınavı başarıyla geçen öğrenciler ise SAP’nin uluslararası geçerliliği olan sertifikalarını almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcılar, bir yıl boyunca her zaman ve her yerden güncel SAP eğitim içeriklerine erişim ve SAP uzmanları ile bilgi alışverişinde bulunma imkânı sunan SAP Learning Hub’ı ücretsiz olarak kullanabilecek. SAP Hakkında

SAP, tüm sektörlerde her ölçekteki şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine ve birer akıllı işletmeye dönüşmesine destek oluyor. Dünyadaki finansal işlemlerin %77’si SAP sistemine dokunuyor. Öğrenen Makineler, Nesnelerin İnterneti ve gelişmiş analitik teknolojilerimiz, şirketlerin akıllı işletmelere dönüşmesine yardımcı oluyor. SAP’nin uçtan uca uygulamaları ve servisleri, kurumların kârlı bir şekilde faaliyet göstermesine, değişimlere uyum sağlamasına ve rekabette fark yaratmasına olanak tanıyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Yazılım Geliştirme Merkezi dâhil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1400’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de de Borsa İstanbul 30 (BIST 30) listesindeki şirketlerin %90’ı, Capital 500’e göre en büyük 10 şirketin ise 9’u, Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi ve Brand Finance 2019 Türkiye'nin En Değerli 100 Markası listelerindeki ilk 10 şirketin tamamı SAP çözümlerini tercih ediyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 5000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam sağlıyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey  adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner35
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  İngilizce dil eğitimi için hangi ülkeyi tercih edersiniz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  banner39
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV